První týden těhotenství je považován za teoretický porodnický výpočet jako stabilní jednotka, ale v této fázi žena stále menstruuje.

Stojí za zapamatování, že po 1 týdnu plod ještě není a tělo ženy se právě připravuje na početí.

2. týden těhotenství je období od 8. do 15. dne menstruačního cyklu, které je normální pro ženy schopné zdraví.

Někteří z nich se při kontaktu s ženskou klinikou mylně domnívají, že toto časové období je druhým kalendářním týdnem od okamžiku početí budoucího dítěte, takže si nedovedou představit, jak dlouhá je jejich zajímavá situace.

Tady je - dlouho očekávané 3 týdny těhotenství! Stále se tomu těžko věří, ale za osm a půl měsíce se zrodí hromada buněk, aby se stala řádným členem společnosti.

4. týden těhotenství, pokud jde o porodnické období, znamená slavnostní událost - oplodněné vajíčko je připevněno ke stěně dělohy.

Je to tento týden, kdy se žena oficiálně stane budoucí matkou a jejím úkolem je udržovat těhotenství, dodržovat režim a připravovat se na porod.

Během 5. týdne těhotenství se žena dozví pouze o svém stavu a pozoruje řadu změn, které se v jejím těle vyskytují.

Dítě v 5. týdnu těhotenství velikostí připomíná sezamové semínko, takže břicho nastávající matky se ještě nezměnilo.

6 týdnů těhotenství od okamžiku narození nového života je čas, kdy se začnou objevovat všechny rysy situace. Není pochyb o tom, že jste těhotná.

Nežádoucí účinky hormonálních změn se projevují jako únava, ospalost, přecitlivělost na pachy, nevolnost, a to i při zmínce o jídle - to vše nezanechá stín pochyb o tom, že je čas navštívit gynekologa. Začněte poslouchat své tělo a buďte zodpovědní za všechno, co děláte.

Když přijde dlouho očekávaný 7. týden těhotenství, budoucí matka nepochybuje, že za sedm měsíců s chvostem kalendářních měsíců se v jejím životě objeví hrudka štěstí s malými rukojetí, malými nohami a dokořán oči.

Období odpovídá pátému týdnu početí a je označeno koncem embryonální fáze. Lidé v jejím okolí si dosud nevšimli změn ze strany budoucí matky, její břicho ještě není vidět, ale sama pravděpodobně již nějaké změny zažila a čelila časné toxikóze. Pozitivní nálada, plný odpočinek a podpora blízkých příbuzných pomůže ženě v situaci zvládnout všechny potíže.

Pokud máte bolesti na hrudi, projevila se výrazná změna vkusu, vstoupili jste do bezpečné fáze nošení dítěte - jedná se o 8. týden těhotenství, což znamená období 2 měsíců.

Během tohoto období je riziko potratu minimalizováno a nastávající matka vzkvétá navenek.

9. týden těhotenství končí druhý kalendářní měsíc očekávání dítěte a odpovídá přibližně 48-52 dnům od doby oplodnění.

Nyní jsou orgánové struktury budoucího drobeka plně vytvořeny, přestává být nazýván embryem a oficiálně se stává plodem. Na konci devátého týdne „zajímavé situace“ se dítě stále více podobá miniaturnímu muži o hmotnosti přibližně 3,8 - 4,2 gramů a velikosti průměrné třešně.

Normou je bílý nebo mléčně bílý výtok vodnaté konzistence. Výtok je mírný a přítomnost hnisu, hlenu, puchýřů nebo „vloček“ naznačuje infekci.

Takové sekrece mají pronikavý zápach, který naznačuje infekci.

Pro mnoho žen přináší 11. týden těhotenství nové vjemy. Tato fáze vývoje dítěte je charakterizována aktivní tvorbou placenty. Proto se únava a neustálá ospalost v tomto období stávají obvyklými.

Budoucí matky se přirozeně zajímají o vývojový proces dítěte a zajímají se o to, co se v tuto chvíli děje s dítětem a tělem matky.

Oblíbený

Nejnovější materiály

Kdo je nyní na webu

Právě přítomno: 32 hostů a žádný člen